24. Primorski poletni festival 2017

 DATUM DOGODEK PRIZORIŠČE VSTOPNICA
1. 6., ob 19.00 Večer z režiserjem Vitom Tauferjem Gledališče Koper, mala dvorana / Teatro Capodistria, sala piccola Vstop prost
17. 6., ob 21.00 Slovesno odprtje 24. Primorskega poletnega festivala,
koncert Marko Hatlak & FUNtango
Dvorana sv. Frančiška, Koper / Sala San Francesco, Capodistria 20 €
18. 6., ob
21.00
Avtorski koncert
Boris Cavazza kvintet
Plaža v Valdoltri, Ankaran/ Spiaggia di Valdoltra, Ancarano Vstop prost
19. 6., ob 21.00 Pino Roveredo, Maurizio Soldà:
Profuganze / Begunstva
Associazione Culturale Studio Giallo, Università Popolare di Trieste, Teatro Stabile Sloveno, CSS – Teatro Stabile di Innovazione(IT) con il contributo della Regione FVG/Kulturno društvo Studio Giallo, Ljudska Univerza v Trstu, Slovensko stalno gledališče, CSS – Teatro Stabile di Innovazione (IT) s podporo Dežele FJK
Tartinijeva hiša, Piran / Casa Tartini Pirano Vstop prost
 20. 6., ob 11:00 Livia Amabilino, Lorella Tessarotto:
Sneguljčica ali ne odpiraj vrat
Vrt Gledališča Verdi, Giardino del Teatro Verdi, Milje (Muggia) 20/15
 21. 6., ob 11:00 Livia Amabilino, Lorella Tessarotto:
Sneguljčica ali ne odpiraj vrat
Vrt Gledališča Verdi, Giardino del Teatro Verdi, Milje (Muggia) 20/15
21. 6., ob 21.00 PREMIERA / PRIMA TEATRALE
Carlo Goldoni – Predrag Lucić:
Barufe / Le baruffe
Gledališče Koper, Slovensko stalno gledališče, Trst (IT), INK — Mestno gledališče Pulj (HR), SNG Nova Gorica
Martinčev trg, Koper / Piazza Martinc, Capodistria 20/15
23. 6., ob 21.00 Carlo Goldoni – Predrag Lucić:
Barufe / Le baruffe
Dvorišče Zgodovinskega in pomorskega muzeja Istre, Pulj (HR)
24. 6., ob 20.00 Koncert Lare Jankovič
»Kako diši svoboda, kakšne barve je mir?«
Gledališče Koper / Teatro Capodistria 15/12
24. 6., ob 21.30 Klapa Semikanta’
veliki koncert ob 5. obletnici
Martinčev trg, Koper/Piazza Martinc, Capodistria Vstop prost
25. 6., ob 20.00 Piaf marche,
Novosadsko gledališče in Gledališče Kosztolányi Dezső, Subotica (RS)
Gledališče Koper/Teatro Capodistria 15/12
25. 6., 21.00 Carlo Goldoni – Predrag Lucić: Barufe/Le baruffe Amfiteater Kromberk/ Amfiteatro Kromberk
26. 6.,ob
21.00
Robert Lenard:
Črni / Il Nero
Novosadsko gledališče (RS)
Martinčev trg, Koper/Piazza Martinc, Capodistria 15/12
27. 6.,ob 21.00 Nebojša Pop Tasić:
Gospa Bovary / MadameBovary
SNG Nova Gorica
Gledališče Koper/ Teatro Capodistria 15/12
28. 6.,ob 20.30 Po slovenskih ljudskih priredila Nika Solce:
Čudežni piskrček / Il pentolino magico
Mednarodni center za lutkovno umetnost MCLU Koper
Mladinsko zdravilišče in letovišče Rdečega križa SlovenijeDebeli rtič, Ankaran Vstop prost
28. 6., ob 21.00 Andrew Lloyd Webber, Tim Rice:
Jesus Christ Superstar
Mestno gledališče Brno (CZ)
Amfiteater Avditorija, Portorož / L’Anfiteatrodell’Avditorij Portorose 35/32, 29/25
28. 6., ob
21.00
Dokumentarni film / Documentario
Trst, Jugoslavija / Trieste, Yugoslavia
Soprireditelja / coorganizzatori: Kino Otok – Izola cinema, Skupnost Italijanov Santorio Santorio Koper/Comunità degli Italiani Santorio Santorio Capodistria
Martinčev trg, Koper / Piazza Martinc, Capodistria
28. 6., ob
21.00
Maurizio Zacchigna:
Social Comedy – Intrigo in via Doganelli/Zaplet v ulici Doganelli
Mamarogi, ICS Consorzio Italiano di Solidarietà — Ufficio Rifugiati Onlus (IT)/Mamarogi, ICS Italijanski solidarnostni konzorcij — Urad za pribežnike, Kulturno Društvo Spaesati (IT)
Giardino del Teatro Verdi, Muggia (IT)/Vrt Gledališča Verdi,Milje (IT)
29. 6.,ob
21.00
Milena Bogavac:
Jami district/Distretto Jami
Bitef teatar, Beograd (RS), Centar za kulturo Tivat (ME), Festival MASZK, Szeged (HU), Think tank studio, Novi Sad (RS)/Bitef Teatar di Belgrado (RS), Centro per la cultura Tivat (ME), Festival MASZK, Szeged (HU), Think tank studio di Novi Sad (RS)
Martinčev trg, Koper/ Piazza Martinc, Capodistria 15/12
29. 6.,ob
21.00
Alessandro Baricco:
Novecento/Devetsto
Compagnia delle Arti di Roma (IT) / Skupina delle Arti, Rim (IT)
Giardino del Teatro Verdi, Muggia (IT) / Vrt Gledališča Verdi, Milje (IT) Vstop prost
30. 6.,ob
21.00
Alessandro Baricco: Novecento / DevetstoCompagnia delle Arti di Roma (IT) / Skupina delle Arti, Rim (IT) Manziolijeva palača, Izola/Palazzo Manzioli, Isola Vstop prost
1. 7.,ob
21.00
Il Futuro Possibile/Možna prihodnost
Coorganizzatori/Soprireditelji: Comunità degli Italiani Santorio Santorio Capodistria/SkupnostItalijanov Santorio Santorio Koper
Estivo di palazzo Gravisi, Capodistria/Vrt palače Gravisi, Koper
Premeščeno na: Dvorana sv. Frančiška, Koper
Vstop prost
1. 7.,ob
21.00
Marc Camoletti – Michael Niavarani: (Totalno) katastrofalna večerja / Una cena (perfettamente) disastrosa
Gledališče Koper/Teatro Capodistria
Park Arrigoni, Izola / Parco Arrigoni, Isola
PREMEŠČENA NA SEPTEMBER
2. 7.ob
20.30
Slovesni zaključek Primorskega poletnega festivala / Chiusura solenne del Festival estivo del Litorale 
Poletni koncert Obalnega komornega orkestra / Concerto estivo dell’Orchestra da camera del Litorale
Dvorana sv. Frančiška, Koper/Sala San Francesco, Capodistria 10/8
2. 7.,ob
21.00
Gašper Tič:
Trio / Il trio
Gledališče Koper/Teatro Capodistria
Plaža v Valdoltri, Ankaran / Spiaggia di Valdoltra, Ancarano Vstop prost