Seznam predstav

1. Primorski poletni festival 1994
Miguel de Cervantes: Čudežno gledališče, režija Mario Uršič;  PPF- PDG Nova Gorica; Piran, Izola, Koper
Carmen, režija Tomaž Pandur; SNG Maribor; Portorož
Anton T. Linhart: Ta veseli dan ali Matiček se ženi,  režija Vito Taufer; SLG Celje; Koper
London Contemporary Dance School: Plesni večer; Koper
Lutkovno gledališče Papilu: Brundarija, režija Maja in Brane Solce; Koper, Piran
Vita Mavrič: Ne smejte se, umrl je klovn, režija Vita Mavrič; Portorož
Prihajajo, režija Damir Zlatar-Frey; Koreodrama, SMG Ljubljana; Izola
Artur Miller: Smrt trgovskega potnika, režija Žarko Petan; MGL, Koper
Aldo Nikolaj: Blagi pokojniki, dragi možje, režija Boris Kobal; SNG Mala Drama; Koper
Veno Taufer: Odisej in sin, režija Vito Taufer; SMG Ljubljana; Piran
Skupinsko delo: Vitezi, Trupelo, Gledališče Ane Monro, Piran
Dario Fo: Naključna smrt nekega anarhista, režija Boris Cavazza; PPF; Koper, Izola, Piran
Ajshil: Daritev na grobu, režija Sebastijan Horvat, AGRFT;  Koper, Izola, Piran
Zijah Sokolović: Kobajagi donjela me roda, Glumac je glumac, Cabares, cabarei, režija Zijah Sokolović; Koper, Izola, Piran
Katja Levstik: Večer šansonov Jacquesa Brela; Koper
Wiliam Mastrosimone: Skrajnosti, režija Katja Pegan; PPF;  Koper, Piran
Jean Paul Sartre: Zaprta Vrata, režija Samo Strelec; Zato gledališče Ptuj; Koper
Leautier: Raglja spet raglja, slikarska razstava; Meta Vranič; Piran
Howard Barker: Nepredvidljive posledice, režija Bojan Jablanovec; SLG Celje, Inart Ljubljana, Bojan Jablanovec; Koper

2. Primorski poletni festival 1995
J.B.Molière:Don Juan ali kamnita gostija, režija Boris Cavazza; Portorož
Andres Valdes: Malo za šalo malo zares; Koper
Svetlana Makarovič: Show Strahov, režija Mateja Koležnik; MGL; Portorož
Ecole atelier Rudra Bejart Lausanne: Zakaj ne Prevert?; režija Maurice Béjart; Portorož
Zijah Sokolovič: Pravijo, da me je prinesla štorklja; režija Gašper Tič; Koper
Marco Antonio de la Parra Calderon: Prikrita opolzkost vsakdana   ; režija Samo Strelec;   SLG Celje; Koper
Karel Valentin: Selitev; režija Dušan Mlakar; PPF;       Izola, Korte, Dekani, Ankaran
Waechter Dekleva: Klovni; režija Eduard Miler; SMG; Izola
Mednarodna klavirska šola; zaključni koncert; Piran
Milan Jesih: Triko »eroTRIKOn«; režija Jernej Lorenci; AGRFT; Koper
Luciano Kleva: Umetnik na meji; multimedialna razstava;       Koper
Skupinsko avtorsko delo -Gledališče Ane Monro: Trupello Beta Centauri; Gledališče Ane Monro; Izola
Branko Potočan: Kdo je narisal Stanku skakalnico; režija Branko Potočan; PPF – Fourklor; Koper
Damir Zlatar Frey: Carmina Slovenica; režija Damir Zlatar Frey; PPF – Koreodrama; Koper,
Peter Turrini: Krčmarica; režija Samo Strelec; Gledališče Zato Ptuj; Koper

3. Primorski poletni festival 1996
Marin Držić: Dundo Maroje; režija Ivica Kunčević      ; SLG Celje; Koper
Salvatore Gatto: Pulcinella; Ulično – lutkovna predstava;        Piran, Koper, Izola
Wilhelm Reich: Odgovor malemu človeku; režija Samo Strelec; Gledališče Zato Ptuj; Koper
Ririe Woodbury Dance Company; plesna predstava; Koper
Milan Jesih: Zvezda in srce; režija Matija Milčinski; lutkovna predstava;         Koper
Iztok Mlakar: glasbeni avtorski večer; Koper
Israel Horowitz: Indijc hoče v Bronx  ; režija Mateja Koležnik; SNG Drama Ljubljana; Koper
B. Singer: Norci iz Helma; režija Zijah Sokolović; MGL; Koper
Večer poezije Lily Novy z Barbaro Jakopič     ; režija Marjan Bevk; LG Ljubljana;     Izola
Matjaž Kmecl: Levstik; režija Mile Korun; Tone Gogala; Koper
Fantini-Maffei: Sled žrtve; režija Fantini-Maffei; CSS Udine, Koper
Štrekelj, Grafenauer, Kumer, Vogelnik: Tehtanje duš; režija Eka Vogelnik; Kinetkon; Koper
Jean Anouilh: Antigona; Moskovska igralska akademija; Koper
Draga Potočnjak: Slepe miši; režija Jan Zakonjšek; SMG Ljubljana; Koper
William Mastrosimone: Skrajnosti; režija Branko Kraljevič; Dramska šola Barice Blenkuš; Koper
Racine- Cvetajeva: Fedra; režija Ivica Buljan; ITD Zagreb; Koper
Vlado Šav: Dioniz; režija Vlado Šav; PPF; Koper
Gilš-Kodum: Pazl pazl; režija Boštjan Štorman; Koper
Schuller-Ercegović: Tkanje, žamet, samota; režija     Aleksandra Schuller; Šou Ljublja in LG Ljubljana; Koper
Branko Potočan: Sanjam spomin, a se spominjam sanj; režija Branko Potočan; PPF in zavod VITKAR Hrastnik; Koper
Georges Feydeau: Maček v žaklju; režija Miha Alujević; Dva obraza Celje; Piran
Selektorica Maja Bavdaž;; 16 avtorskih projektov; ulično gledališče; Koper, Izola Piran

4. Primorski poletni festival 1997
Jure Ivanušič: Bil sem ti blizu; režija Jure Ivanušič;      Koper
William Shakespeare: Rihard tretji; režija Mile Korun; PDG in SSG; Koper
Jean Anouilh: Orkester; mentorstvo Boris Cavazza in Jožica Avbelj; AGRFT; Koper
A.P. Čehov: Medved; režija Zijah Sokolović; Zijah Sokolović in Lolita; Koper
Georges Feydeau: Bolha v ušesu; režija Vito Taufer; SNG Drama Ljubljana; Koper
Goran Stefanovski: Bacchanalia¸režija Branko Brezovec; MKC Skopje;       Koper
William Shakespeare: Ukročena trmoglavka; režija Janusz Kica; SLG Celje; Koper
Bond: Rešeni; režija Zvone Šedlbauer; MGL; Koper
Heiner Müller: Eksplozija spomina; režija Eduard Miler;  SLG Celje; Koper
Emil Filipčič: Veselja dom; režija Nick Upper; SMG Ljubljana; Koper
Edward Albee: Zoo – Zgodba iz živalskega vrta; režija Matjaž Latin; SNG Maribor; Koper
Franz Kafka: Amerika; režija Janusz Kica; SNG Drama Maribor;       Koper
Damir Zlatar Frey: Tirza; režija Matjaž Pograjc; PPF- SMG  Ljubljana; Koper
Branko Potočan in Fourklor: Ko si še nismo lagali ali vsaj ne toliko; režija Branko Potočan; PPF in zavod VITKAR; Koper
B. P. Molière: Tartuffe; režija Eduard Miler; HNK Split; Koper
Eduardo de Filippo: Filumena Marturano; režija Mario Uršič; Izola
William Shakespeare: Macbeth, ono; režija     Sonja Vukičević; CKD Beograd; Koper
Tangueros Argentina: Tangueros; režija Maria Chiara Michieli; Nueva compania Tangueros Buenos Aires; Portorož
Selektorica Maja Bavdaž;  26 avtorskih projektov; ulično gledališče; Koper, Izola, Piran

5. Primorski poletni festival 1998
Nebojša Pop Tasić: Kabaret Karla Jedermana; režija Jernej Lorenci; SNG Maribor; Koper
Marivaux: Igra o ljubezni in naključju; režija Janusz Kica; PPF; Piran, Koper
John  Godber: Izbacivači; režija Matko Raguž; Teatar Exit Zagreb     ; Koper
Duryodhana Vadham; plesna – gostovanje Mednarodni center za Kathakali New Delhi; Koper
Jukio Mišima: Obisk; režija Meta Hočevar; SNG Drama Ljubljana; Koper
Yasmina Reza: Art; režija Žarko Petan; SNG Drama Ljubljana; Koper
B. P. Molière: Namišljeni bolnik; režija Zlatko Bourek; LG Ljubljana; Koper
Heiner Müller: Naloga; režija Eduard Miler     ; SMG Ljubljana; Koper
Sofokles: Kralj Ojdip; Tomi Janežič; SMG Ljubljana; Izola
Sean O’Casey: Katastrofe; režija Eduard Miler; Cafe teater Ljubljana; Kubed, Koper
Marjan Tomšič: Bužec on, bušca jaz; režija Boris Cavazza; PPF, Sv. Peter, Koper, Koštabona, Piran, Izola, Gračišče, Osp, Korte, Marezige
Joe Orton: Dan norosti; režija Branko Đurić; Agencija Ljubljana;         Koper
Vlaho Stulli: Kate Kapuralica; režija Jagoš Marković; Narodno pozorište Sombor; Izola
Helmut Krausser: Lederksiht   ; režija Samo Strelec; SNG Drama Maribor; Koper
Dušan Jovanovič: Karajan C; režija    Dušan Jovanovič; PPF- Dušan Jovanovič; Koper
Rene Medvešek: Hamper; režija Rene Medvešek; Kazalište mladih Zagreb; Koper
August Strindberg: Gospodična Julija; režija Jernej Lorenci; Mrtvo gledališče in Dramsko kazalište Gavella Zagreb; Koper
Eugène Ionesco: Inštrukcija; režija Damir Zlatar Frey; Koreodrama Ljubljana; Koper
Michele Di Martino: Fragmenti o Atridih; režija Maurizio Panici; Teatro ARGOT Rim; Koper
Marin Držić: Skopuh; režija     Nino Mangano; HNK Rijeka; Koper
Shakespeare, Brecht,Grum, Georgievski,Gervanlieve: Cezar; režija Branko Brezovec; MKC Skopje in Eurokaz Zagreb; Koper
Selektorica Maja Bavdaž; 28 avtorskih projektov;       ulično gledališče; Koper, Izola, Piran

6. Primorski poletni festival 1999
Dario Fo: Burkaški misterij; režija Matjaž Latin; MGL; Koper
Bertold Brecht: Baal; režija      Eduard Miler; SNG Drama Ljubljana; Izola
Eugène Ionesco: Stoli; režija    Bojan Jablanovec; PPF; Izola
Angelo Beolco Ruzante: Muhca; režija Georgij Paro; PDG Nova Gorica;       Koper
Ugo Betti: Zločin na kozjem otoku; režija Damir Zlatar Frey; PPF – Koreodrama      ; Koper,
Matula, Kovačević, Šušković: Münchhausen; režija Boris Kovačević; Movens Zagreb; Koper
Več avtorjev: Kdo se boji Tenesseeja Williamsa; režija Matjaž Pograjc; SMG Ljubljana; Portorož
Marjan Tomšič: Bužec on, bušca jaz; režija     Boris Cavazza  ; PPF;  Krkavče, Črni kal, Pomjan, Koper, Škocjan
Edvard Clug: Tango; režija Edward Clug; SNG Maribor; Portorož
Pierre de Marivaux: Igra o ljubezni in naključju; režija Janusz Kica; PPF      ; Piran
Več  avtorjev: Spogledljivosti; režija Janez Lapajne; ŠOU, ORSON in PPF; Koper
Radmila Vojvodić: Montenegrini; režija Radmila Vojvodić; Crnogorsko narodno pozorište Podgorica in Grad teatar Budva; Koper
Iz komedij Carla Goldonija: Smešne spletke in ljubezenske prevare in Večer skupine gospoda tisočerih obrazov; režija Marco Luly; Luoghi dell’arte Rim; Koper, Piran
Aleksander Morfov: Dekameron ali kri in strast po Boccacciu; režija Aleksandar Morfov; Narodni teatar Bitola; Portorož
Euripid: Bakhantke; režija Serena Sinigaglia; A.T.I.R. Milano; Koper
Marin Držić: Dundo Maroje; režija      Nino Mangano; HNK Rijeka; Koper
Colodi: Ostržek; režija Katja Pegan; PPF in PDG Nova Gorica; Koper, Nova Gorica
Selektorica Maja Bavdaž; 11 avtorskih projektov;       ulično gledališče; Koper, Izola, Piran

7. Primorski poletni festival 2000
Carlo Goldoni: Sluga dveh gospodarjev; režija Boris Kobal; MGL; Koper
Miroslav Krleža: Kraljevo; režija Vito Taufer; HNK Rijeka; Koper
Alessandro Baricco: Devetsto; režija Marko Sosič; PPF – SSG Trst – Avditorij Portorož; Piran; Katamaran Prince of Venice
Pedro Calderon de la Barca: Življenje je sen; režija    Janusz Kica; SNG Drama Ljubljana; Koper
Eugène Ionesco: Stoli  ; režija Bojan Jablanovec; PPF; Izola
Samuel Beckett: Konec igre; režija Vito Taufer; SNG Nova Gorica; Izola
L.N. Andrejev: Črne maske; režija Branko Kraljevič; PPF – SNG Drama Maribor; Koper
A.P. Čehov: Utva; režija Tomi Janežič; SMG Ljubljana; Koper
Več avtorjev: Terminal; režija Matjaž Farič; Cankarjev dom Ljubljana; Portorož
Heinrich Müller: Filoktet; režija Eduard Miler; PPF, MESS Sarajevo, Ex-ponto Ljubljana; Izola
Več avtorjev: Semplicemente no; režija Serena Sinigaglia; A.T.I.R. Milano; Koper
Neznani avtor: Burka o doktorju Petelinu; režija Vito Taufer; PPF; Piran
Miguel de Cervantes Saavedra: Don Quijote de la Mancha   ; režija Catalina Buzoianu; Cal teatro Španija; Koper
Marjan Tomšič: Bužec on, bušca jaz   ; režija Boris Cavazza   ; PPF; Koper
Več avtorjev: Sharpen your senses; režija Sebastjan Horvat; Gledališče Glej Ljubljana; Koper
Andrej Tarkovski: Stalker; režija Tomi Janežič; PPF – D. I. P. HULL TEATER, Studio za raziskavo igre  Zagreb; Portorož
Jan Osterman: Waiting for the bread; režija   Daska; Gledališče Daska Zagreb; Koper
Selektorica Maja Bavdaž; 29 avtorskih projektov;       ulično gledališče; Koper, Izola, Piran

8. Primorski poletni festival 2001
T. Linhart: Županova Micka; režija Vito Taufer ; Prešernovo gledališče Kranj; Koper
David Harrower: Noži v kurah; režija Mateja Koležnik; SNG Drama Ljubljana; Koper
Mark Ravenhill: Shopping and fucking; režija Matjaž Latin; SNG Drama Maribor; Koper
Goran Bogdanovski: 1:0; režija Goran Bogdanovski; Gledališče Glej Ljubljana;          Portorož
Bobo Jelčić – Nataša Rajković: Nesigurna priča; režija Bobo Jelčić-Nataša Rajković; Teatar & TD Zagreb; Koper
Marjan Tomšič: Bužec on, bušca jaz; režija     Boris Cavazza; PPF;    Koper, Izola
Koncert zbora glasbeno-igralske šole Galina Višnjavskaja – Moskva; Koper
Carlo Goldoni: Primorske zdrahe; režija Vito Taufer; PPF-PDG;       Piran
Uršula Teržan: 200%;  režija Uršula Teržan; Gledališče čez cesto        ; Koper
Sinja Ožbolt: Ritem tveganja; režija    Sinja Ožbolt;    Plesni teater Ljubljana;  Koper
Branko Završan: Parabox; režija Branko Završan; Plutos;       Koper
Skupinski avtorski projekt: Photo roman;  La Compagnie Pyramide; Koper
A.P.Čehov: Tri sestre; režija   Tomi Janežič; SMG Ljubljana; Koper
Barbara Della Polla: Valigie; režija Barbara Della Polla; Teatro Miela Trst;  Koper
Silvan Omerzu (prir.): Zbogom princ; režija Silvan Omerzu; Cankarjev dom Ljubljana; Koper
H.Müller: Filoktet; režija Eduard Miler;MESS Sarajevo, Ex Ponto, PPF;       Izola
Oppsss!; Mimimanonsolo; Debeli rtič; Koper, Izola, Piran
Alessandro Baricco: Devetsto; režija Marko Sosič; PPF – SSG Trst- Avditorij Portorož; Koper
Homer, K. R. Gustl: Odiseja 2001; režija Damir Šaban; PPF- K.R. GUSTL, Zagreb; Izola
T.McNally: Master class; režija Alisa Stojanović; BITEF Teatar  Beograd; Koper
Bela Pinter: Neppi Rablet; režija Bela Pinter; PICARO Budimpešta; Koper
Solisti St. Petersburga; koncert; Koper
Evropa, režija Bojan Jablanovec; Cankarjev dom Ljubljana; Koper
ANNONCIATION, CECI EST MON CORPS; režija Angelin Preljocaj; PPF organiziran ogled; Pula
Selektorica Maja Bavdaž; 12 avtorskih projektov;       ulično gledališče, Koper, Izola, Piran

9. Primorski poletni festival 2002
Ciril Kosmač: Tistega lepega dne; režija Boris Kobal; PDG Nova Gorica; Koper
Marjan Tomšič: Bužec on, bušca jaz; režija Boris Cavazza     ; PPF; Koper
Marin Držić: Skopuh; Jugoslovansko dramsko pozorište Beograd; Koper
Carlo Goldoni: Zdrahe; PPF-PDG; Koper
Dostojevski-Wajda: Zločin in kazen; režija Janusz Kica; PPF; Piran
Peter Weiss: Preganjanje in umor Jeana Paula Marata; režija Matjaž Pograjc; SMG; Izola
Matjaž Farič: 3. Olo; režiaj Matjaž Farič; Flota, PTL Ljubljana; Koper
Homer, K. R. Gustl: Odiseja 2001; režija Damir Šaban; PPF- K.R. GUSTL, Zagreb; Izola
Beppe Rosso in Remo Rostagno: Caminanti; režija Beppe Rosso; Laboratorio Teatro Settimo Torino; Koper
Oscar De Suma: Requiem scirocco; Macchine Teatrali-P.M.E.s.a., Rim;
Rok Vevar, SimonaSemenič: Polna pest praznih rok; režija Rok Vevar; Zavod Museum, AGRTF, PTL; Koper
Nora Schott: Pink; režija Nora Schott; plesna; Koper
Andreja Rauch: Tipke; režija    Andreja Rauch, John Sweeny; plesna; Koper
Miroslav Krleža: Adam in Eva; Kazališna družina »Kufr«, ZAGREB; Koper
Diego De Brea: Dvoboj; režija Diego de Brea; Glej Ljubljana; Koper
Daniil Harms-Daska: Tri leve ure; režija Nebojša Borojević; Daska Sisak      ; Koper
Ascanio Celestini: La fine del mondo; režija Ascanio Celestini; Agresta in Teatro di Roma; Koper
Neil La Buta: Za obliko gre; režija Tea Gjergjizi; Kazalište Mala scena Zagreb; Koper
Suzana Tratnik: Ime mi je Damjan; režija Alen Jelen; Škuc Ljubljana, Kop; Koper
David Harrower: Noži v kurah¸režija Mateja Koležnik; MESS, Kamerni teatar 55, Sarajevo; Piran
William Shakespeare: Milo za drago   , režija Dejan Mijač; Srpsko narodno pozorište Novi Sad; Koper
Ted Ebb, Bob Fosse,  John Kander: Chicago; režija Diego De Brea; SLG Celje; Portorož

10. Primorski poletni festival 2003
Bojevniki – po igri Evgena Švarca prir. Primož Bebler; režija Dejan Sarič; PPF;         Koper
Boris Kobal in Miran Košuta: Dragi Kučan ti pišem; režija Boris Kobal;       PDG; Izola
Pierre de Marivaux: Volilo; režija Dušan Jovanovič; Gledališče Koper; Koper
Marjan Tomšič: Bužec on, bušca jaz; režija     Boris Cavazza  ; PPF; Koper
Yasmina Reza: Tri verzije življenja; režija      Boris Cavazza  ; SNG Drama; Koper
Tena Štivičič: Spet ta nedelja  ; režija Miha Golob; MGL; Izola
Nicky Silver: Debeluhi v krilcih; režija Samo Strelec; SNG Maribor; Koper
Eva Ensler: Monologi vagine; režija    Snježana Banović; satirično gledališče Kerempuh;        Piran
Vedrana Rudan: Uho, grlo nož; režija Tanja Mandič Rigona; Atelje 212;       Koper, Piran
Ivana Sajko: Rebro kot zeleni zidovi; režija    Ivana Sajko; Bad Company;    Piran
Samuel Beckett: Čakajoč Godota; režija Vito Taufer; PPF – PDG; Sečovlje
Bernard Slade: Ob letu osorej; režija Boris Kobal; Špas teater Mengeš; Piran, Koper
Večer z Iztokom Mlakarjem; režija      Iztok Mlakar; Koper
Andrea Adriatico: L’auto delle spose; režija Andrea Adriatico; Teatri di vita, Bologna;           Piran

11. Primorski poletni festival 2004
William Shakespeare: Julij Cezar; režija Dušan Jovanovič      ; PPF- MGL; Koper
Samuel Beckett: Čakajoč Godota; režija Vito Taufer; PPF – SNG Nova Gorica;       Sečovlje
Andrej Rozman Roza: Obuti maček; režija Vito Taufer; Špas teater Mengeš; Koper, Piran
Burka o jezičnem dohtarju; režija Vito Taufer; Špas teater Mengeš; Koper, Piran
William Shakespeare – prir. Paolo Mazarelli: Julij Cezar; režija          Paolo Mazarelli; CSS Videm in Armonia festival Costa degli Etruschi; Koper
William Shakespeare – prir. Dejan Sarič: Caesar; režija          Dejan Sarič; PPF, MGL, E.P.I.center; Koper
Ben Jonson: Volpone; režija Vito Taufer; PPF – PDG Nova Gorica; Izola, Koper
Jože Pernarčič: Piaf, Edith Piaf; režija Tijana Zijanić; Pernarčič in Pernarčič; Koper
Milena Markovič: Tiri; režija Slobodan Unkovski; Jugoslovensko dramsko pozorište Beograd; Koper
Mikis Teodorakis: Grk Zorba; režija Lorca Masine     gostovanje; SNG Maribor; Portorož
Marjan Tomšič: Bužec on, bušca jaz; režija Boris Cavazza; PPF;       Koper

12. Primorski poletni festival 2005
PROJEKT SEAS SELEKTOR MATJAŽ FARIČ
Doberšek/Jordan/Matjašec: Lulubaj; režija     Matjaž Pograjc; Koper
Flota in Matjaž Farič: Bari; režija Matjaž Farič; plesna predstava;       Koper
BADco: Deleted messages; režija Goran Sergej Pristaš; BADco, Zagreb;      Koper
Michela Lucenti in Balletto civile: Mice; režija Michela Lucenti; Balletto civile; Koper
Neda Bric: Trst-Aleksandrija vkrcano; režija Neda Bric; Koper
Matjaž Farič: Posvetitev pomladi; režija Matjaž Farič; Studio za sodobni ples Zagreb; Koper
Samuel Beckett: Čakajoč Godota; režija Vito Taufer; PPF in SNG Nova Gorica; Koper
Sofokles: Kralj Ojdipus; režija Vito Taufer; Gledališče Koper in Prešernovo gledališče Kranj; Piran
Kraljica Margot; režija Diego de Brea; SMG Ljubljana; Koper
Sonia Brunelli: Morfometrije; režija     Sonja Brunelli   ; PPF – Corpi sensibili; Koper
Dario Fo in Franca Rame: Osamljena ženska; režija Miha Alujevič; SLG Celje;         Koper
Marjan Tomšič: Bužec on, bušca jaz; režija     Boris Cavazza; PPF;    Koper
Marlene Dietrich; režija Ivan Lemo; HNK Split; Koper
Sylvia Plath: Zasledovanje; režija Damir Zlatar Frey; D.Z. Frey, KUD Zrakogled Koper, društvo Topos Ljubljana; Sečovlje
Avtorski projekt Tanje Skok: Bassa continua; režija Tanja Skok; PPF, Tanja Skok, Plesni teater Ljubljana; Sečovlje
Edward Clug: Radio and Juliet; režija Edward Clug; SNG Maribor; Portorož
Uglješa Šajtinac: Huddersfield; režija Alex Chisholm; Jugoslovansko Dramsko Pozorište Beograd, Teatar Bojan Stupica; Koper

13. Primorski poletni festival 2006
J.B.P. Molière: Scapinove zvijače; režija Boris Cavazza; SNG Drama Ljubljana;       Koper
Carlo Goldoni: Krčmarica Mirandolina; režija Katja Pegan; Gledališče Koper; Koper
Ephraim Kishon: Bil je škrjanec; režija Boris Kobal; Špas teater Mengeš; Koper
Marjan Tomšič: Bužec on, bušca jaz   ; režiija Boris Cavazza; PPF; Sečovlje
J.B.P. Molière: Skopuh; režijaGiselle Sallin      gostovanje; Théâtre des Osses Fribourg, Švica; Koper
Večer z Iztokom Mlakarjem; avtorski projekt; Sečovlje
J.B.P. Molière: Georges Dandin ali kaznovani soprog; režija Mircea Cornişteanu; Teatrul Nottara; Koper
Tanja Skok: Contre temps – baročni večer; režija Tanja Skok; Tanja Skok in Morfometrije; Sečovlje
Ivo Brešan: Predstava Hamleta v vasi Mrduša donja; režija Lary Zappia; HKD Rijeka;      Piran, Izola

14. Primorski poletni festival 2007
B P. Molière: Plemeniti meščan; režija Vito Taufer; SNG Drama Maribor; Poortorož
Iztok Mlakar: Duohtar pod mus; režija Vito Taufer; Gledališče Koper in SNG Nova Gorica; Izola
Barbara Novakovič Kolenc:  Molière; režija    Barbara Novakovič Kolenc; Muzeum Ljubljana; Koper
J.B.P. Molière: Namišljeni bolnik; režija Janusz Kica; PPF – SSG Trst; Koper,
Antonio Gadez: Carmen; koreografija in režija  Antonio Gadez in Carlos Saura; Compaňia Antonio Gadez; Portorož

15. Primorski poletni festival 2008

Matej Bor:Raztrganci  ; režija Sebastijan Horvat; Gledališče Ptuj; Koper

Marjan Tomšič: Bužec on, bušca jaz   ; režija Boris Cavazza   ; PPF; Koper

Maurice Béjart: Rudra -Une Ecole de la vie; režija Maurice Béjart; Rudra Béjart Lozana; Portorož

Milena Marković: Tračnice; režija       Milan Nešković; PPF, AGRTF Ljubljana, Fakulteta dramskih umetnosti Beograd; Piran, Koper

Hans Magnus Enzensberger: Hči zraka; režija Janusz Kica      ; PPF, SSG Trst, Teatri a teatro, Mittelfest; Repen

Milan Rakovac: Riva i druži; režija      Lary Zappia; Istrsko narodno gledališče Pulj, Italijanska Drama HNK Reka; Koper

Razstava El Che – pričevanja iz arhiva družine Guevara; PPF; Koper

16. Primorski poletni festival 2009

Meša Selimović: Derviš in smrt; režija Egon Savin; Narodno pozorište Beograd        ; Koper

Mirza Fehimović: Čeif/Užitek; režija Egon Savin; Beogradsko dramsko pozorište, MESS Sarajevo; Koper

Goran Vojnović: Čefurji raus; režija Marko Bulc; Dejmo stisnt teater, GLEJ, Zavod No History Ljubljana; Piran

Lia Bugnar: Sedem na en mah; režija Ion Caramitru; Nacionalno gledališče I. L. Caragiale; Koper

Dejan Dukovski: Druga stran; režija Martin Kočovski, Mal dramski teatar Bitola; Nova Gorica

Tamara Matevc: Zaljubljeni v smrt; režija      Samo Strelec; SSG Trst in Novi ZATO Ptuj; Trst

Andrej Skubic: Neskončni šteti dnevi ; režija Matjaž Latin; SNG Nova Gorica; Trst

17. Primorski poletni festival 2010

Jean-Baptiste Poquelin-Molière: Don Juan; režija Ana Vukotić; Crnogorsko narodno pozorište; Koper

Po motivih romana Orhana Pamuka »Ime mi je Rdeča«: Rdeče; režija Martin Kočovski; NETA, Festival Ex-Ponto, PPF;  Narodno pozorište Sarajevo, festival MESS, Mal dramski teatar Bitola, Produkcija B.M., Crnogorsko narodno pozorište; Koper, Trst

Pawel Sala: Mortal Combine; režija     Dino Mustafić; Narodno pozorište Sarajevo; Trst

Antoine de Saint-Exupéry: Mali princ; režija Diego de Brea; SNG Maribor; Piran

18. Primorski poletni festival 2011

 

19. Primorski poletni festival 2012

Gianfranco Berardi: Io provo a volare – poklon Domenicu Modugnu; režija Gabriella Casolari; Compagnia Berardi-Casolari; Koper

Nikolaj Vasiljevič Gogolj: Dnevnik norca; režija Robert Simonovski; Mal dramski teatar – Bitola; Koper

Eugène Ionesco: Delirij u dvjeh; režija Radoš Bolčina; KD Teater na konfini; Izola, Piran

20. Primorski poletni festival 2013

Razstava o Borisu Pahorju; avtorja razstave  mag. Marijan Rupert in dr. Petra Jager; Narodna in univerzitetna knjižnica; Koper

21. Primorski poletni festival 2014

22. Primorski poletni festival 2015

23. Primorski poletni festival 2016